فروش کاشی و سرامیک در اصفهان

کاشی و سرامیک یکی از مصالح اصلی بوده که در ساختمان سازی استفاده فراوان می شود. کاشی و سرامیک از نظر رنگ و طرح و جنس و اندازه و کاربرد با یکدیگر متفاوت می باشند. کاشی نوعی سنگ مصنوعی بوده که از ترکیبات خاک رس با روکش لعابی در ابعاد مختلف با ضخامت کم ساخته می شود که برای پوشاندن سطح دیوار سرویس های بهداشتی، آشپزخانه، راهرو، اتاق و … بکار می رود. سرامیک از ترکیب خاک رس و نوعی کانی بنام فلدسپار بدست می آید که بسیار مقاوم بوده و برای پوشش کف بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

با گسترش ساخت و سازها و نیاز به سرامیک و کاشی برای ساختمان ها، کارخانه های تولیدی بسیاری در سراسر کشور کار تولید کاشی و سرامیک در ابعاد مختلف با طرح و رنگ های متنوع را انجام می دهند. اصفهان یکی از شهرهای بزرگ صنعتی ایران می باشد که کارخانه های تولید کاشی و سرامیک زیادی در آنجا قرار دارد. فروش کاشی و سرامیک در اصفهان با بهترین کیفیت و تنوع انجام می شود و میتوان سفارشات خود را با نازلترین قیمت از مراکز آنجا ثبت نمود.

فروش کاشی و سرامیک در اصفهان

فروش کاشی و سرامیک

فروش کاشی و سرامیک کاشی و سرامیک از محصولات سفالی یا سرامیکی هستند که برای پوشش داخل و خارج ساختمان استفاده می گردند. این دو نوع محصول تفاوت هایی در نحوه ساخت و کاربرد دارند که در اینجا به آن اشاره خواهیم کرد.

کاشی از ترکیب خاک رسی که دارای سیلیس است طی مراحل مختلف بدست می آید. ابتدا خاک رس سیلیس دار را پودر کرده با مقدار معین آب مخلوط می کنند تا خمیر مناسب بدست آید. سپس آن را قالب گیری کرده و با عبور دادن از تونل های مخصوص هوای گرم سفال را خشک می کنند. بعد از مرحله خشک شدن، سفال کاشی را دو مرحله در کوره پخت قرار می دهند تا پخته شود. مرحله اول ابتدا آب سفال با حرارت زیاد و کنترل شده بطور کامل خشک می شود و سپس از کوره خارج می گردد. مرحله بعد لعاب دادن به کاشی می باشد. قبل از اینکه کاشی به مرحله شیشه ای شدن برسد از کوره خارج می شود و روی آن لعاب قرار می گیرد. اگر کاشی ها طرح و گل داشته باشند، قبل از لعاب کاری، طرح ها روی کاشی چسبانده می شود سپس لعاب بر روی آنها قرار می گیرد. در مرحله دوم پخت، کاشی های لعاب دار در کوره قرار می گیرد تا لعاب به تمام سوراخ ها و قسمت های کاشی نفوذ کند و سطح یکدست و یکپارچه به وجود آید. سپس کاشی ها از نظر کیفیت و مرغوبیت دسته بندی شده و در بسته بندی های مختلف به مراکز فروش کاشی و سرامیک ارسال می گردند. تنوع رنگ و مدل در کاشی ها بسیار زیاد بوده و به دلیل ضخامت کم، سبک بودن، مقاومت کمتر نسبت به سرامیک در برابر فشار و گرما و سرما جهت پوشش دیوارهای آشپزخانه، حمام، سرویس های بهداشتی، راهرو، پارکینگ، اتاق و… بکار می روند.

سرامیک نوعی کاشی می باشد که می توان از آن برای پوشش کف و دیوار استفاده نمود، اما به دلیل استحکام و تحمل فشاری که دارد بیشتر برای پوشش کف استفاده می گردد. سرامیک از ترکیب مواد جامد غیر فلزی مانند: خاک رس، کاربید سیلیکون، اکسید آلومینیوم، کائولیت، کاربید تنگستن و …بدست می آید. این مواد بعد از مخلوط شدن با آب به شکل خمیر در آمده و در قالب های مخصوص ریخته می شوند. با دستگاه هوای گرم آنها را خشک می کنند و سپس در کوره قرار می دهند تا پخته شود. بر روی برخی از سرامیک ها یک لایه لعاب قرار می گیرد و بعد از لعاب کاری دوباره سرامیک پخته می شود تا مواد لعاب جذب آن گردد. لعاب می تواند سرامیک را ضد آب کند یا باعث براق شدن و رنگی شدن سرامیک شود. از نظر شکل ظاهری سرامیک ها دونوع براق و مات تقسیم می شوند.

انواع سرامیک ها از نظر جنس:

1- سرامیک پرسلان: این نوع سرامیک از ترکیب خاک رس تصفیه شده، پودر فلدسپار، ماسه های خیلی ریز در فشار و دمای بالا بدست می آیند. بخاطر تحمل فشار و دمای زیاد، سوراخ و منافذ بسیار کمی در این نوع سرامیک باقی می ماند که باعث پایین آمدن لکه گیری روی آن و در نتیجه بالا رفتن قیمت آنها نسبت به نوع غیر پرسلان خواهد شد. این نوع سرامیک به دلیل استحکام بالا در برابر سرما و گرما و پایین بودن قدرت جذب آب توسط آن برای پوشش کف بخصوص محیط های باز خارج از ساختمان بسیار پرکاربرد هستند.

2- سرامیک غیر پرسلان: از ترکیب خاک رس تصفیه نشده و برخی مواد معدنی در دما و فشار کمتر از سرامیک پرسلانی تولید می گردند.

امروزه کارخانه های بسیاری در سراسر کشور وجود دارد که کاشی و سرامیک در طرح و رنگ های متنوع با ابعاد گوناگون برای پوشش کف و نمای دیوار ساختمان تولید می کنند. افراد با توجه به مکان مورد نظر و سلیقه خود می توانند از مراکز فروش کاشی و سرامیک، محصول مورد نظر را انتخاب کرده و سفارش دهند.

کاشی و سرامیک در اصفهان

 کاشی و سرامیک در اصفهان امروزه با گسترش صنعت ساخت و ساز و مدرن شدن نمای داخلی و بیرونی ساختمان ها افراد دوست دارند که از نماهای های متنوع و چشمگیر در پوشش دیوارها و کف ساختمان خود استفاده کنند تا با دکوراسیون منزل آنها مطابقت داشته باشد. کاشی و سرامیک یکی از انواع پوشش ها برای دیوار و کف ساختمان بوده که علاوه بر زیبایی و برای حفظ بهداشت و عایق رطوبتی نیز استفاده می شود. کارخانه های تولیدی بسیاری در سراسر ایران بخصوص شهرهای بزرگ مانند: یزد، اصفهان، تبریز، تهران و… وجود دارد که کار تولید کاشی و سرامیک با طرح ها و رنگهای متنوع را انجام می دهند. کار تولید کاشی و سرامیک در اصفهان توسط کارخانه های بزرگ و مجهز با بالاترین کیفیت و دستگاه های پیشرفته و به روز انجام می شود. تولید کاشی و سرامیک در طرح های سنتی و مدرن و سه بعدی با رنگهای زیبا و متنوع در ابعاد مختلف از محصولات کارخانه های شهر صنعتی اصفهان می باشد. محصولات این کارخانه ها می تواند افراد با سلیقه های خاص را جذب خود کرده و آنها را ترغیب به خرید نماید. برای سفارش کاشی و سرامیک می توان مستقیما به درب کارخانه ها ی تولیدی در اصفهان مراجعه نمود و با قیمت بسیار نازل سفارشات خود را خریداری کرد و یا از طریق نمایندگی ها و سایت های معتبر اینترنتی سفارش خود را ثبت و خریداری کرد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.