استفاده از کارتن پلاست ضد حریق برای روکش صندلی

کارتن پلاست ضد حریق دارای یک لایه فلوت در مرکز دو دیوار مسطح است این مقوای است که معمولاً در جعبه ها استفاده می شود، زیرا هنوز هم می تواند کاملاً قوی باشد، حتی با یک لایه فلوت.

تخته تک رو کارتن راه راه است که در طرف دیگر لایه فلوت، دومین قطعه مستقیم را ندارد این نوع بسته‌بندی‌های مقوایی اغلب برای جدا کردن اقلامی که در یک جعبه قرار می‌گیرند استفاده می‌شود تا در هنگام حمل و نقل به هم نخورد یا شکسته نشوند.

انواع مختلفی از مقوا در بازار وجود دارد که به دلیل روش‌های گوناگونی است که می‌توانیم از آن در زندگی روزمره استفاده کنیم.

کارتن با ضخامت‌ها، شکل‌ها و فرم‌های مختلف می‌تواند یک ماده فوق‌العاده قوی و در عین حال سبک باشد و حتی دارای خواص ترمودینامیکی جامد باشد.

این مقاله به رایج‌ترین انواع کارتن مورد استفاده در صنعت بسته‌بندی می‌پردازد و توضیح می‌دهد که چرا به آن‌ها اعتماد دارند.

بیایید با بررسی اینکه کارتن دقیقاً از چه چیزی ساخته شده است شروع کنیم.

قبل از بررسی انواع مختلف کارتن ضروری است که بدانید از چه نوع کاغذ یا خمیر کاغذ برای ساخت مقوا استفاده می شود این نوع کاغذها خواص متفاوتی برای مقوا ایجاد می کنند و نحوه استفاده از مقوا را دیکته می کنند.

حتی با کاربردهای مختلف آن، فقط دو نوع کاغذ برای ساخت کارتن استفاده می شود: کرافت و تست آستر.

کاغذ کرافت به طور کلی با درختان نرم بکر مانند کاج، صنوبر و صنوبر ساخته می شود.

ویرجین به این معنی است که الیاف موجود در خمیر کاغذ تازه هستند و از چیز دیگری بازیافت نشده اند.

طبیعت بکر این الیاف چوب و همچنین فرآیند تولیدی که نیاز دارد، کاغذ کرافت را بسیار قوی کرده و ساده ترین نوع کارتن را برای چاپ روی آن تبدیل می کند.

این دلایل باعث می شود کاغذ کرافت رایج ترین نوع کاغذ مورد استفاده بر روی سطوح کارتن باشد که چاپ خواهند شد و قطعاتی که نیاز به یکپارچگی ساختاری دارند.

نام مقاله “تست” آن را درست نمی کند این به سادگی به این معنی است که کاغذ بازیافت شده است.

با این حال، از آنجایی که الیاف چوب در تبدیل آن از یک محصول کاغذی دیگر به خمیر و سپس دوباره به مقوا آسیب دیده است، چاپ روی آن آنقدر محکم و آسان نیست.

این باعث می شود هزینه کمتری داشته باشد، اما عمدتاً روی سطوحی که دیده نمی شوند استفاده می شود.